Nejčastější dotazy

Přečtěte si pravidelně akutalizované odpovědi na vaše nejčastější dotazy.

 • Jak se dostat na ostrov Nusa Penida?

  Na Nusa Penidu se dostanete nejrychleji fastboatem ze Sanuru nebo Kusamby. Jet se dá také trajektem z Padangbai.

 • Jaké jsou ceny lístků na fastboat a kde je koupit?

  Na ostrovy Nusa Penida nebo Nusa Lembongan stojí lístek na fastboat ze Sanuru okolo 200.000 Rp za jednu cestu a plavba trvá necelou hodinu. Koupit lze také otevřenou zpáteční jízdenku.

  Pokud byste chtěli sehnat lístky na loď, napište nám. Zařídíme pro vás plavbu ověřeným fastboatem za férovou cenu.

 • Je možné na Nusa Penidu převézt motorku nebo auto z Bali?

  Ano, je to možné. Pokud chcete převážet motorku, stačí přijet včas do přístavu v Padangbai a koupit si lístek na trajekt. Cena za plavbu i se skútrem je 90.000 Rp. Platit se dá ale pouze předplacenou kartou, kterou si však můžete koupit/nabít u vjezdu do přístaviště. Při cestě zpátky na Bali se už platí normálně v hotovosti u pokladny.

 • Jsou na Nusa Penidě bankomaty nebo je nutné vzít si s sebou hotovost?

  Ano, na Nusa Penidě bankomaty jsou a je možné z nich normálně vybírat. Dejte si však pozor, občas se stane, že některý den jsou všechny bankomaty prázdné nebo rozbité. Proto je dobré mít pro jistotu už nějakou hotovost a nebo peníze na výměnu ve směnárně.

 • Na jakých plážích se dá na Nusa Penidě koupat?

  Nusa Penida nabízí celou řadu krásných pláží, avšak ne všechny jsou ideální na koupání. Většinou zde jsou příliš velké vlny a nebo silné proudy, které by vás hned odtáhly od břehu. 

  Koupat se dá například na Atuh beach nebo v Crystal bay.

 • Jak si na Nusa Penidě objednám šnorchlování s mantami?

  Je to snadné! Stačí když se zeptáte ve svém ubytování nebo přímo v přístavu. Najdete tu mnoho stánků, nabízejících šnorchlovací výlety a nebo potápění s mantami. Že však manty opravdu uvidíte, vám nikdo zaručit nemůže.

  Pokud byste chtěli šnorchlovací výlet zařídit, napište nám, rádi vám pomůžeme. Nebo si rovnou můžete vybrat některý z našich připravených a vyzkoušených balíčků.

 • Kolik dní je ideální strávit na Nusa Penidě?

  Pokud chcete vidět celý ostrov a nechcete svůj pobyt uspěchat, měli byste na ostrově strávit 2 nebo 3 dny. Dá se to však zvládnout i za den. Když jste na Bali, můžete jet ráno fastboatem ze Sanuru na Nusa Penida a odpoledne se vrátit zpět na Bali.